Vše začíná u vybavení a bezpečnosti

Koupit si skate komplet je pochopitelně velký začátek všeho. Pak už pomalu následují první kroky a první pomalé klopýtnutí a pády. Nemělo by to ale končit jen u toho. I profesionálové, kteří se se skateboardem takříkajíc narodili, si chrání svoje zdraví bezpečnostní helmou a mnohdy i nákoleníky či loketníky. To stejné byste neměli podceňovat ani vy. A to i za předpokladu, že teprve začínáte a neplánujete hned první dny skákat na rampě ohromné triky.

Důležité je překonat psychický blok

Nováčci na prkně často mají jako největší překážku sami sebe. Jak je to v tomhle případě myšleno? Tak, že se zkrátka mnohdy jen bojí spustit ze svojí první U rampy, nebo se bojí pořádně rozjet. O to horší pak je, když se k tomu odhodlají a v poslední možný moment si to rozmyslí. To pak téměř vždy končí pádem na zadek. Jako důležitá rada se tak dá vzít, že je v první řadě potřeba překonat psychický blok a nebát se toho. Jakmile to zvládnete jednou, zjistíte, že to není tak hrozné.

Je potřeba trpělivost a neustále zkoušení

Trpělivost je základem úspěchu a opakování je matka moudrosti. Tak se to nejen říká, ale i u prkna to tak platí. Nelze se naučit jeden den jezdit po rovince a druhý den vystřihnout desítky triků. Ať už jezdíte na skatu, koloběžce, nebo biku, tak časem objevíte návaznost mezi jednotlivými prvky a triky.

Dokud nezvládnete těch pár základních, tak nemá cenu pouštět se do složitostí, protože právě ty složitosti vycházejí ze základních triků, které jsou o něco více „okořeněné“. Buďte tak trpěliví a jízdu si především užívejte, skill a nové triky pak přijdou časem sami.