Víkendová akce, pořádaná firmami Saab a Salomon, proběhla loni na podzim ve známém rakouském středisku Sölden. Sešel se nás tam pěkný babinec, tedy až na pár odvážlivců mužského rodu, kteří měli na starost takové ty technické věci :-). Program byl opravdu nabitý, že jsme se ani chvilku nenudily. A že vás napadá otázka, zda tolik bab po hromadě dělá dobrotu nebo zda se dá vůbec vydržet? Tak to vás musím ubezpečit, že vše bylo naprosto v pohodě.

Po příjezdu jsme se ubytovaly v hotelu, seznámily s programem a vyrazily na ledovec, přímo do baru :-). Tam jsme se všechny seznamovaly, rozdělily do lyžařských skupin, vyfasovaly vybavení, popíjely a pojídaly dobrůtky z rautu. Během našeho klábosení nám byly představeny sportovkyně ze Salomonu (např. Elyse Saugsted, Wendy Fisher, Kaya Turski za kategorii freeski, Ophélie David, Meryll Boulangeat a Karin Hutary za kategorii ski cross nebo známá závodnice Martina Erlt), které se nám následující den věnovaly na kopci. Ještě tentýž večer jsme se přesunuly do typické rakouské koliby, natlačily do sebe několik vynikajících chodů a pak se jen odvalily do svých pokojů, pořádně se vyspat na další den.

Ráno, po vydatné snídani, jsme se všechny sešly v půjčovně, vyzvedly si svoje vybavení a vydaly se na kopec. Počasí nám bohužel moc do noty nehrálo. Sněžilo, nahoře bylo mlhavo a k tomu ještě pěkně foukalo. Přesto jsme vyrazily, nadšené, že se konečně trochu sklouzneme. Já byla přidělená do skupiny Elyse Saugsted a Wendy Fisher, takže mi asi budete věřit, když napíšu, že jsem byla v „sedmém nebi“. Zalyžovat si s těmito ikonami freeskiingu, o tom se mi ani nezdálo. Jen počasí kazilo mé nadšení. Po poledni se zavřely kvůli větru vleky a bylo po srandě. A tak jsme odpoledne relaxovaly ve wellnes, podívali se do města a těšily se na večer. Ten proběhl v duchu přednášek o chystajícím se zboží, byly nám představeny novinky na letošní zimu, nebo vyprávěny neuvěřitelné příběhy, co holky všechno zažily. Dokonce jsme se staly součástí tvorby designu lyží. Prohlížely jsme mnoho návrhů, vybíraly ty, které se nám líbí a diskutovaly o tom, proč zrovna tak či onak. No, nebylo špatné vytvořit si dokonalé lyže na míru :-).

Druhý den se na nás usmálo štěstí. I když počasí nebylo úplně ideální, občas vykouklo i sluníčko a posvítilo nám na neprojeté pláně, kde jsme se pěkně vykoupaly v prašanu. Od Elyse a Wendy jsme dostaly pár rad a jezdily a jezdily. Všechny holky si to užívaly, což bylo vidět na jejich rozesmátých obličejích, a dokonce i ty, které se prašanu zprvu bránily. Celý den se nesl v přátelském a radostném duchu. Večer následovala party, další den už jen loučení a odjezd domů.

Na všechny fotky z akce se můžete podívat ve FOTOGALERII.