Šárka Pančochová letos předvádí ve vrcholných freestylových závodech skvělé skoky a triky. Svou formu dokázala v rakouském závodě Horsefeathers Pleasure Jam získáním čtvrtého místa. Šárka jela proti tvrdé konkurenci, jakou byly Cheryl Maas, Alicia Bounaud, Liza Filzmoser, Julia Baumgartner a dalším. První místo nakonec ve víkendovém závodě vybojovala Finka Enni Rukajervi, následovaná Cheryl Maas z Nizozemí a Cilkou Sadar ze Slovinska.

Šárka Pančochová je ve svých pouhých 19 letech nejlepší českou freestyle snowboardistkou. Má za sebou celou řadu skvělých výsledků. Letos těží z tvrdé přípravy před sezónou. „*Soustředila jsem se hodně i na ježdění U-rampy. Pracuju na výšce jednotlivých skoků v rampě a také na nových rotacích,*“ prozradila nejlepší česká freestyle snowboardistka.

19letá jezdkyně se snowboardingu se začala naplno věnovat před 2 lety. Ve světovém poháru debutovala v listopadu 2007 ve švýcarském Saas Fee. Prvního velkého úspěchu ve své kariéře dosáhla hned v březnu následujícího roku,když se na závodech ve Valmalenco (Itálie) stala juniorskou mistryní světa v Big Airu pro rok 2008. A její úspěšné tažení světem pokračuje i letos. Na MS snowboardistů 2009 v korejském Gangwonu obsadila v U-rampě 9. Místo. V letošním roce obsadila druhé místo v novozélandském závodě TTR Billabong BroDown. Kromě snowboardingu plave a jezdí na skatu, miluje těstoviny s pestem a poslouchá ikonu surfařů – Jacka Johnsona.