Co je zdravý životní styl? Pro někoho to je život v celibátu, tichosti, v pustině, kde není vůbec nikdo a bez masa. Pro dalšího to může být pravidelný náročný sport, spousta doplňků stravy, jídlo - hlavně maso a v mysli mít pouze cíl. Nebo alkohol, cigarety, smažená jídla a pařby po nocích, protože do hrobu musíme jít přeci pěkně zhuntovaní. No a v neposlední řadě to je dodržování naprosto všech zásad: zdravé jídlo - hlavně ani kousek tlustého, ani kousek mastného, ani kousek smaženého a už vůbec ne cukr, trochu nějakého sportu, stále v dobré náladě, hlavně naoko, vždy upravená a doma naklizeno tak, že by se i z podlahy dalo jíst. Vidíte se v těchto příkladech? Já ani náhodou.
Myslím si, že zdravý životní styl je takový, abychom se cítili fit a nestrádali - jak na duši, tak na fyzickém těle. Samozřejmě mi můžete říct, že každému se líbí něco jiného a to je správné, protože by to byla děsná nuda, kdybychom všichni dělali vše stejně. Dokážete si to představit, jedli bychom amarouny, všichni bychom jezdili na kolech, oblékali bychom se stejně a to nemluvím o partnerovi… Brr, hrozná představa.

Tak, abych se zase vrátila k tomu, o čem vlastně chci psát. Já sama se zabývám stravou už 15 let a netroufám si o sobě říci, že jsem profík, protože je toho tolik, že je složité mít na vše názor a vše dokonale znát, ale jsou i tací mezi námi, kteří jsou skuteční odborníci. No a pak je vůbec nejhorší, když zjistíte, že i odborníci, ti nejlepší se rozcházejí ve svých názorech na jednu věc. Pak si vyberte…..

Já si vybrala zlatou střední cestu a o tom vlastně chci psát.

Ve své praxi se zabývám výživou, ale ve finále to není jenom o tom. Vždy, když svým klientům připravím osobní plán a probíráme ho spolu, tak jim v konečném důsledku říkám, že ty zásady stravy jsou 100% dobrá věc, ale rozhodně to nestačí k tomu, aby natrvalo zhubli. Víte, ono je to takový začarovaný kruh. Někdy, někde, někdo řekl, že ideálem krásy je dívka s mírami jako Barbie nebo aspoň modelky ve světě. No a to je ten kámen úrazu. Každá žena se podle nich posuzuje. A už vůbec k tomu nepřidá, když se náš partner otočí za fakt kostí, která má úžasně dlouhé nohy, asi tak po náš krk, krásný boky a vůbec je opravdu nádherná, radost pohledět. Ano, tyto ženy jsou krásné, ale kde je napsáno, že i ony jsou se sebou spokojeny. Kdo řekl, že tajně netrpí, protože se jim zdá, že jim někde něco přebývá nebo naopak chybí. A to je ono, ani ony nebývají se sebou 100% spokojeny. Tak kdo potom to má být? Jestli to víte, tak mi prosím napište, protože mě by to opravdu zajímalo.

V dalším díle se všeobecně podíváme, jak nám do toho všeho zapadá pohyb.

Mencl Style