Tuk je jako ochranná bariéra a stres je velmi vysoký faktor, proti kterému je důležité se bránit. Proto, aby naše tělo fungovalo tak jak má, je důležité každý den aspoň chvilku odpočívat. Je jedno, zda to je při cestě domů v dopravním prostředku nebo po příchodu domů, kdy si uděláme čas, kafe a sedneme si a nebudeme nic dělat, pouze myslet na něco krásného. Díky tomu se zklidníte.
Podívejme se na muže. Ve většině případů to funguje tak, že muž přijde po práci domů, odloží si, podívá se do kuchyně, zeptá se co je dobrého k večeři, vezme si něco k pití (možná) a odejde do obýváku, kde se uloží na gauč a zapne si televizi nebo čte noviny. V hodně případech usne. Pak už jen čeká, až mu donesete večeři, podáte zase něco k pití a sleduje, někdy víčka z druhé strany a někdy jak makáte. (Vím, že to takto nefunguje v každé domácnosti, takže to berte opravdu jako příklad a mužů se tímto nechci dotknout.
I u nás doma to funguje jinak, protože můj muž vaří dobře a vaří rád, takže večeři připravuje on.) No a není to krásné? Ano a proč to neděláme i my? Je to proto, že to od nás partner vyžaduje, že máme rodinu a musíme se postarat, protože tak je to správné? No a vy nepracujete? Myslíte si, že toho děláte málo. Každý si zaslouží odpočinek a je jen na nás, jakým způsobem si to zařídíme. Vždyť nemusíte měnit tolik, jenom svoje domácí povinnosti trošku lépe zorganizujete a třeba i rozdělíte na ostatní členy rodiny. Jsem jenom lidská bytost, která má své maximum, které velmi často překračujeme. Například já, pořídila jsem si sušičku, protože nechci, aby mi prádlo schlo v místnosti. Díky tomu jsem našla její další výbornou funkci. Když prádlo vyndám včas, hned po sušení, tak nemusím žehlit. Stačí prádlo jenom složit a je to. Samozřejmě, u košil do obleku je to ještě něco jiného. Další věcí je, že trička na doma nežehlím. Možná se na mě někdo špatně podívá, ale proč. Neznamená to, že doma chodím v sežvejkaném tričku, protože když suším prádlo, ať už na sušáku nebo v sušičce, tak se snažím, aby bylo vyrovnané, protože to mi ušetří práci. Takže i tohle se dá brát jako úleva. No a zbytek času věnujte pouze sobě. A když už opravdu nebude žádné zbytí, protože změnu provést nemůžete, tak na záchod jít 100% můžete. Takže, nikdo neví, zda opravdu potřebujete vykonat potřebu nebo ne. I tam se můžete jen tak posadit a relaxovat a myslet na něco krásné. Za zavřenýma očima nevidíte místnost, ve které jste a můžete si vymyslet, že jste třeba na krásném ostrově. Aspoň to zkuste, protože i když nepotřebujete hubnout, protože máte krásně vysportované tělo, tak odpočívat prostě musíte!!!

Poslední dílkem do mozaiky zdravého životního stylu je strava a o té si něco řekneme v posledním, 4 díle.

Mencl Style