Rychlebské stezky - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - Wild-cat.cz

Rychlebské stezky

26.07.2010 16:40:40

Příspěvků: 3

Marci

Ahojte, byly jste už některá v těch Rychlebách? Docela bych se tam jela podívat, ale nevím, jak to tam vypadá, co se týče náročnosti a tak. Díky za odpověď M.

27.07.2010 14:36:34

Příspěvků: 118

ksobotkova muž

Ahoj Marci, Rychleby jsou naprosto super. Co se týče náročnosti, tak bych řekla, že jsou stezky spíše náročnější…jsou tam úseky, které se mi zdají už hodně náročné, pak jsou tam úseky náročné, které se ale dají zvládnou a nakonce jsou tam „easy“ úseky, které zvládne každý. Určitě doporučuju fulla, dá se to zvládnout i na hardtailu, jen to není tak pohodlné. Přejíždí se tam hodně kamenů, je to drncavé, takže celopéro je výhodou. Doporučila bych i nějaké chrániče na kolena (případně holeně) a na lokty…nejsou nutné, ale psychicky určitě pomůžou…pokud si zvyklá jezdit v technicky náročném terénu, tak se ti to bude líbit. Hned napoprvé ti to nemusí jít, chce to si stezky ošahat. My jsme tam byli za deště a zajímavé bylo, že to na stezkách vůbec neklouzalo, a kameny, kterých je tam mraky neklouzali taktéž…prostě to na nich parádně drželo. Je to tam prostě parádní, mě to strašně bavilo…okolí je taky super, je tam asi deset zatopených lomů, jsou takové romantické…a dá se tam pěkně vykoupat :-)) Jestli se tam vypravíš, tak pak dej vědět, jak se ti to líbilo :-)

28.07.2010 14:01:48

Příspěvků: 2

tmtb

Ahoj, Rychlebské stezky jsou podle mě spíš náročné. Jak píše KS, jsou tam snazší úseky, ale dle mého nemá cenu jezdit tam kvůli nim. Rychleby ocení ten, kdo si je dokáže užít z většiny. Ale to neznamená, že by si v okolí nezajezdil prakticky kdokoliv, je tam dost možností menší náročnosti, takže klidně tam může vyrazit i rodina, dopoledne si dá někdo stezky, někdo vyrazí na vyjížďku po lomech a odpoledne všichni splečně koupačku nebo lehčí vyjížďku někde v okolí.

28.07.2010 22:56:21

Příspěvků: 5

Verča muž

Ahoj, Rychleby určitě doporučuju..třeba spíše v druhé půlce sezony jako je právě teď , kdy už máš něco najeto. Také se připojuji, že je to spíše těžší level, je třeba mít zvádnutou trochu techniku..místy je to spíše jak trial, množství kamenů, které neusnadňují průjezd a můžou zbůsobit i trochu šrámu na tvém rámu. Ideální pro celopéro… těšila jsem se že si užiju technický sjezd dolů…ale bylo to stejně náročné ne-li těžší jak do kopce..určitě doporučuju zkusit, ale větší prožitek z toho budeš mít, až tam pojedeš příště. Každopádně ti to přidá na technice..je třeba hodně pracovat s těžištěm. Já osobně se těším až se na Rychlebech zase pojedu a cestou zpět se opláchnu v jednom z krásných lomů :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

13.11.2020

Tisíce jízd, desítky pádů aneb jak se naučit na skateboardu

V pojetí profesionálů a mladých, co na skateboardu ...
05.08.2019

Kam utéct horkému létu: polské Beskydy

Nemáte rádi horké léto, ale nechce se vám jezdit až...
31.07.2019

Thajsko láká na chrámy, sochy Buddhy a národní parky. Jaké památky v Asii vidět?

Thajsko každoročně láká turisty z celého světa, a t...
10.06.2019

Mořský rybolov aneb chystáte se k moři?

Jste vášnivý rybář a vaším snem je zalovit si v moř...
15.05.2019

Adrenalinové vodní sporty, které frčí

Koho už nebaví trávit v létě čas válením se na břeh...
01.03.2019

Slunce a moře v zimě? Není problém, vydejte se do Emirátů nebo Thajska

Nechce se vám čekat na letní dovolenou až na prázdn...
Facebook