[Diskuze k článku]: Klára Mencl – MYŠLENÍ, pohyb, relaxace a strava (1. díl) - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - Wild-cat.cz

[Diskuze k článku]: Klára Mencl – MYŠLENÍ, pohyb, relaxace a strava (1. díl)

05.12.2009 23:38:32

Příspěvků: 138

Tomáš Roba - SNOW muž

Již mnoho článků bylo napsáno ohledně zdravého životního stylu a já si říkám, jestli má smysl psát další? Dlouho se rozmýšlím, jak a kde začít. A tak jsem si řekla, že to vezmu ze svého pohledu a hlavně všeobecně, bez žádných konkrétních rad, protože konkrétní rada je zároveň individuální radou jednomu člověku, která by u jiného nefungovala. Netvrdím, že je to ten jediný a správný pohled, ale na druhou stranu, co když někomu, komukoliv, pomůže na cestě za vytouženým cílem? Nakonec to vydalo na 4 díly, které zde postupně zveřejníme.
Odkaz na článek

14.12.2009 15:48:52

Příspěvků: 1

Autorka mi nepřipadá jako odbornice na výživu (copak asi studovala?). Důležité je, abychom nestrádali na duši ani telě? Takže svému obéznímu klientovi řeknete něco jako „bylo by dobrý, kdybyste dodržoval správný stravovací návyky, ale hlavní je abyste nestrádal“? To, že se někdo po cpaní se uzeninama apod. cítí příjemně ještě nesnižuje nebezpečnost jeho stravování, ne?… A klišé o nespokojených štíhlých ženách je ubohý. Já jsem štíhlá, stravuji se zdravě, sportuju a jsem se sebou spokojená. Jistě by mohly být i zákaznice (koneckonců i sama autorka, která v dalším díle přiznává, že také potřebuje shodit), kdyby se trochu snažily. Ale když ono je snažší uklidňovat se tím, že v tom spokojenost nevězí, že? Navíc, i pokud je někdo spokojen s nadváhou, není to moc na místě, poněvadž mu hrozí různá zdravotní rizika.

15.12.2009 14:49:34

Příspěvků: 4

MENCL STYLE muž

Dobrý den, nejprve bych Vám chtěla poděkovat za Váš příspěvek a zároveň se omlouvám, že jsem Vás nadzvedla ze židle. Víte, pro mě je Váš příspěvek velmi důležitý, protože jsem zjistila, že jsem volila špatná slova a zřejmě došlo k nepochopení mé myšlenky. Nejprve bych chtěla vysvětlit, že si nemyslím, že každý člověk, nebo spíše každá štíhlá žena je nespokojená. Vy jste tím důkazem, že to tak není. Nicméně se často setkávám se štíhlými ženami, které nejsou spokojeny se svou postavou, tak mi řekněte čím to je? Stále zkoušejí různé diety, dřou se v posilovně, aby shodily a přitom vypadají perfektně a dokazuje to i měření na přístroji InBody. Další věc, kterou chci vysvětlit je to, že s Vámi maximálně souhlasím, že stravování formou uzenin a nezdravou stravou není vůbec zdravé a vhodné. Velice mě mrzí, že to na Vás takto působí, protože tohle z článku vyznít nemělo. V článku uvádím, že pouze dodržování zdravých stravovacích zásad nepomůže k vytouženému cíli a s tím souhlasit musím. Víte, to myšlení, o kterém jsem psala, je opravdu velmi důležité. Opravdu si myslíte, že se někdo cítí dobře po tom, kdy se jak říkáte „nacpe“ uzeninami nebo čokoládou, zmrzlinou atd.? Bohužel to je velký omyl. U většiny lidí to funguje tak, že na pár sekund získají dobrý pocit, ale v zápětí přijde něco, co se nedá nazvat dobrým pocitem. A to nemluvím o tom, co vede k tomu „cpaní“ se nezdravou stravou..... Nestydím se za to, že i já na sobě musím pracovat, protože díky tomu vím, jak se spousta lidí s nadváhou cítí a prostě taková je realita. Nemohu se zavděčit každému, to prostě nejde. Ještě jednou Vám chci poděkovat za příspěvek a přeji Vám hodně štěstí a lásky. Je krásné „setkat“ se s někým, kdo žije zdravým životním stylem, protože takových lidí je v této republice stále málo, což vyplývá ze všech statistik.

S přáním krásného dne Klára Mencl

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

15.10.2022

Sjednáním pojištění přes internet ušetříte

Blíží se lyžařská sezóna a pokud vám nestačí české ...
04.10.2022

Vyhřívané rukavice pro dámy – pohodlí na svahu

Omezují vás při lyžování prochladlé prsty na rukou?...
07.04.2022

Izotonické nápoje aneb nepodceňujte hydrataci během sportovního výkonu

Téměř každý, kdo pravidelně sportuje, si jistě někd...
04.02.2022

Lednové lyžování v Gasteinu – bez lidí a bez covidu

Do oblasti Gasteinertal jezdíme v tomto termínu pra...
03.12.2021

Jaké jsou trendy letošní zimy?

V každém ročním období si můžete všimnout, že na ul...
13.06.2021

Má cesta k běhání

Kristýna Chmelková se s námi podělí o svou lásku po...
Facebook